Pobierz nasz katalog

Zgrzewarki, obcinarki i akcesoria


Zgrzewarki powinny być regularnie przeglądane zgodnie z wymaganiami producenta. Codziennie powinien być przeprowadzany test jakości zgrzewu. Zgodnie z wytycznymi niemieckiego DGXV, po każdej zmianie warunków procesu (materiał / parametry zgrzewania / proces sterylizacji) lub po jednym roku powinna być przeprowadzona kolejna walidacja. Problem ten można łatwo rozwiązać poprzez stosowanie zgrzewarek z wymiennym modułem. Poprzez proces wymiany modułu zgrzewania konserwacja i kalibracja odbywają się w prosty i szybki sposób. Po jego wymianie przez serwisanta firmowego jedyną rzeczą jaką potrzebujesz zrobić to zgrzać i wysterylizować kilka torebek I przesłać je do dostawcy z wypełnionym ich zestawieniem. Na podstawie Twoich danych przygotowany jest raport walidacyjny oraz wyniki badan torebek.

W zgrzewarkach impulsowych zgrzanie następuje poprzez zaciśnięcie szczęk natomiast w rolkowych poprzez zgrzanie opakowania w trakcie jego automatycznego przesuwu w zgrzewarce. Zgrzewarki impulsowe maja ograniczona długość zgrzewu i nie nadają się do pracy ciągłej oraz nie zaleca się w nich zamykania opakowań z fałdą.

Przy pomocy zgrzewarek rolkowych wykonać można spoinę o dowolnej długości. Zgrzewarki rolkowe dostępne są w wersji z wbudowaną drukarką, która pozwala na nadrukowanie w trakcie zgrzewania odpowiednich informacji (np. daty ważności, kodu operatora itp.)

 

© Sterigat.pl Wszelkie prawa zastrzeżone